Ortodoncja

Profesjonalny ortodonta w Poznaniu

ortodoncja

Zdrowe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech, to jeden z ważniejszych wyznaczników atrakcyjności. Zarówno w kontaktach towarzyskich, jak i zawodowych, może odgrywać bardzo ważną rolę. Z pomocą osobom pragnącym poprawić jakość swojego uzębienia przychodzi ortodoncja. Jest to dziedzina stomatologii, zajmująca się likwidowaniem wad zgryzu, które mają negatywny wpływ nie tylko na fizyczną atrakcyjność.

Zaniedbanie wad zgryzu może stać się bowiem przyczyną zwiększonej podatności na próchnicę, powstawania różnych chorób przyzębia czy zaburzeń mowy. Dlatego warto zlikwidować tę dolegliwość, jak najwcześniej, aby mieć pewność, że złe położenie zębów nie będzie negatywnie oddziaływało na zdrowie w przyszłości. Należy pamiętać, że wada zgryzu może pociągać za sobą inne, o wiele bardziej skomplikowane problemy zdrowotne. Zęby znajdują się w obrębie głowy, stąd tak ważne jest, aby były zdrowe i całościowo funkcjonowały w sposób prawidłowy. Profesjonalny ortodonta dziecięcy – a takim może pochwalić się nasz gabinet stomatologiczny w Poznaniu – skutecznie pomoże Państwa dzieciom uporać się z wadami zgryzu.

Ortodoncja Poznań – specjalistyczny gabinet

Aktualnie w ortodoncji stosuje się aparaty stałe oraz ruchome. Pierwsze z wymienionych stanowią podstawowy element skutecznego leczenia, drugie odgrywają wyłącznie wspomagającą rolę. Noszenie aparatu nie wiąże się z większymi utrudnieniami, ani tym bardziej nie wywołuje żadnych reakcji bólowych. Korekta zgryzu rozłożona jest w dłuższym czasie, co sprawia, że następuje łagodnie i w miarę komfortowo. Bardzo często do osiągnięcia maksymalnej poprawy wyglądu zgryzu lekarz ortodonta korzystać musi również z innych dyscyplin stomatologicznych, takich jak protetyka bądź chirurgia.

Leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest zazwyczaj między 9 a 14 rokiem życia pacjenta, jednakże nie występują żadne przeciwwskazania, aby rozpocząć je wcześniej czy później.

W naszym gabinecie stomatologicznym macie Państwo możliwość skorzystania z usług profesjonalnego oraz doświadczonego ortodonty dziecięcego – najlepszego na terenie Poznania. Przy jego pomocy może poprawić się jakość uzębienia oraz samoocena Państwa dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu w Poznaniu bądź też do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty.